Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Pokemon Go / Bosnada Pokemon GO Uyarısı

Bosnada Pokemon GO Uyarısı

Bosna’da Pokemon GO Uyarısı!

Pokemon GO oyunu henüz tüm ülkelerde resmi olarak yayınlanmadı. Buna rağmen çeşitli indirme sayfalarını kullanan kullanıcılar oyunu oynamaya başladılar. Oyunun gittikçe popüler olduğu yerler arasında yer alan Bosna Hersek’te son derece önemli bir uyarı yapılmış durumda.

Mayınlı Bölgelere Dikkat!

Pokemon GO oyununda sokaklarda gizlenmiş Pokemonları bulmak isteyen kullanıcılar sürekli yürüyerek mesafe kat ediyorlar. 90’lı yıllarda son derece ağır bir savaştan çıkan ülkede mayınlı arazilere yakın konumda oturan vatandaşlara uyarı yapıldı. Pokemon GO oyunu oynayan kişilerin bu arazilere yaklaşmaması istendi.

Bosna Hersek’te şu anda nüfusun yaklaşık %15’lik kısmı mayın bulunduğu tahmin edilen arazilere çok yakın konumda oturuyor. Bu da Pokemon bulmak için dışarı çıkan kişiler için büyük bir tehlike anlamına geliyor. Bu nedenle yetkililer tarafından sürekli olarak uyarılar yapılıyor.

120 Bin Gizli Mayın!

Bosna Hersek’te son durumla ilgili açıklama yapan mayın temizleme grubu BH Mac’ın son tahminlerine göre ülkede yaklaşık 120 bin tane yeri tespit edilemeyen mayın bulunuyor. Özellikle kendini oyuna kaptıran kullanıcıların bilinçsiz bir şekilde hareket etmeleri durumunda mayın bulunan arazilere gireceklerinden endişe ediliyor.

Hemen her yerde oynanan ve büyük bir kitleye hitap eden Pokemon GO oyununda Pokemon aramak için dışarı çıkan kullanıcılar zaman zaman oyunun heyecanıyla bulundukları ortamları unutabiliyorlar. Yetkililer ise sürekli olarak uyarı yapmaya devam ediyorlar.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Mourinho’dan Pokemon GO Yasağı!

Mourinho’dan Pokemon GO Yasağı! Sezon başında İngiltere’nin Manchester United takımının başına geçen başarılı teknik adam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir