Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Endonezya’da Pokemon Go Yasaklanıyor

/
/
/
570 Views

Tüm dünyada olduğu gibi henüz ülkemize gelmeyen pokemon go oyunu endonezya’da da yasaklanma kararı alındı. Tabiki bu sanal gerçeklik oyunu neden daha gelmeden yasaklanmış bunun cevaplarını kısaca açıklayalım.

Endonezya’da polis ve ordu mensuplarına, akıllı telefonlarla internet üzerinden oynanan “Pokemon Go” yasaklanacak.

Bu oyunun bu ülke için yasaklanmasının sadece bir tane değil birden fazla nedenleri olduğu söylenmektedir. Bunlardan birincisini ve hemen ardından ikinci nedenini maddeler halinde sizlere açıklayalım.

Pokemon Go Yasaklanma Nedenleri

  1. Emniyet teşkilatında yasaklanarak polislerin daha disiplinli çalışması amaçlanmıştır.
  2. Oyunun gerçek lokasyon kullanması nedeniyle devlet sırları ve güvenliği noktasında sorun oluşabileceği düşüncesi

Her iki neden de bakıldığında çok gerçekçi oldukları bu nedenle de Orgeneral Boy Rafli Amar Endonezya sınırları içerisinde gelmeden bu oyunun sırf güvenlik ve disiplin için yasaklandığını açıkladı.

Yine devam eden başka bir olay da bir turistin pokemon go oyununun amacı olan pokemon yakalama amaçlı yasak olan askeri sınırlar içerisine girdiği ve bu tip olayların kasıtlı da olabileceği varsayımıyla Pokemo go oyunu daha ülkelerine gelmeden yasaklandığını açıkladı.

Çok iyi biliyorsunuz ki daha bizim ülkemizde de oyun çıkmadan yabancı indirme sitelerinden indirip bağımlısı hale gelmiştik, fakat 15 temmuz 2016 günü vatan hainlerinin yapmış olduğu darbe girişi ile bütün halkımızın morelleri sıfırlanmış canları pahasına kendilerini sokaklara mermilerin karşısına atarak bir kahramanlık göstermişlerdi. Bu yüzden de gerçek bir oyun ülkemize oynanırken sıradan sanal gerçeklik diye pokemon go oyununu telefonlarımızdan silerek mermilere kafa atmaya gittik…

Oyunda pokemon karakterleri savaşırken bizler de vatanımızı hayin leş kargalarından temizlemeye gittiğimizden pokemon yakalama, eğitme, takas etme gibi görevlerini yerine getirmeyi erteledik belki bir daha oynamayacağız bile…

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar