Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Nintendo Hisseleri Çakıldı!

/
/
/
444 Views

Nintendo Hisseleri Çakıldı!

Dünyayı etkisi altına alan ve henüz tüm ülkelerde yayınlanmamasına rağmen milyonlarca kullanıcıya ulaşan Pokemon GO oyunu ekonomi çevrelerini de etkilemeye devam ediyor. Oyunu piyasaya süren Nintendo firmasının hisseleri geçtiğimiz hafta büyük bir yükseliş yaşamıştı. Ancak son birkaç günde hisseler adeta çakıldı.

Açıklamalar Etkili Oldu!

Dünyanın hemen her noktasında adeta çılgınlığa dönüşen Pokemon GO oyunu, piyasaya sürüldüğü 6 Temmuz’dan bu yana başta WhatsApp olmak üzere pek çok sosyal medya hesabı kullanımını bile geride bıraktı. 90’ların fenomen çizgi filmi Pokemon’dan esinlenerek üretilen oyun büyük bir heyecanla oynanıyor.

Nintendo firmasının hisselerini büyük oranda yükselten bu gelişme sonrasında, şirketin yaptığı ‘oyunun finansal etkisinin sınırlı olacağı’ şeklinde yapılan açıklama nedeniyle hisselerde düşüş yaşandı. Mevcut durum incelendikten sonra revizeye ihtiyaç duymadığını açıklayan firmanın bu açıklamaları hisselerin değer kaybetmesine neden oldu.

Piyasa Değeri Düştü!

Nintendo tarafından yapılan Pokemon GO açıklamasıyla birlikte şirketin piyasa değeri bir günde 6,7 milyar dolar yani 708 milyar Yen eridi. Bu önemli düşüş yatırımcılara önemli oranda kaybettirdi. Firmanın açıklamasında Pokemon GO’nun çıkmadan önceki birinci çeyrek sonuçlarını açıklayacak olmasının da etkisi var.

Her ne kadar finansal etkileri sınırlı olacak dense de Pokemon GO oyunu adeta kendi ekonomisini oluşturuyor. Her geçen gün yeni özellikler eklenen oyunun çevrimiçi satın alımları milyarlarca Dolar’ı buluyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar