Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon GO Fetvası!

/
/
/
218 Views

Pokemon GO Fetvası!

Henüz az sayıda ülkede piyasaya sürülen Pokemon GO oyunu, buna rağmen çeşitli indirme yöntemleriyle indirilebiliyor. Oyunun popüler olmaya başladığı ülkeler arasında yer alan Suudi Arabistan’da oyunla ilgili yeni bir fetva yayınlandı.

Oyun Yasaklandı!

Suudi Arabistan’da bulunan Dini Alimler Konseyi’nin Genel Sekreteri tarafından bir açıklama yapıldı. Ülkede popüler olmaya başlayan Pokemon GO oyununun yasaklandığı ve bu karar uyulmasının zorunlu olduğu vurgulandı. Bu kararın ardından tüm gözler ülkede oyunu beğeniyle oynayan insanlara çevrilmiş durumda.

Dini Alimler Konseyi’nin bu kararı almasındaki en önemli etken, oyundaki karakterlerin evrim geçirmesidir. İslam inancına ters olduğu belirtilen bu durumun yanı sıra oyunun kumara benzediğinin de altı çizildi. Oyunda kazanılan karakterlerin parayla alınıp satılması gibi konuların dini inanca zarar verdiği de kararda vurgulandı.

Çizgi Filmi de Yasaklanmıştı!

Tüm dünyayı kapsı kavuran Pokemon çizgi filmi ile ilgili 2001 yılında bir fetva yayınlayan Suudi Arabistan Dini Alimleri Konseyi, bu çizgi filmin yayınlanmasını ülke genelinde yasaklamıştır. Bunun gerekçesi de çizgi filmdeki karakterlerin evrim geçirmesi olarak belirlenmişti. Bu fetva güncellenerek oyun için de uygulandı.

Pokemon GO oyunu birçok Müslüman ülkede tepkiyle karşılanırken bir kısmında yasaklanmaya başladı. Oyunun resmi olarak dağıtılmasına izin vermeyecek ülkelerin sayısı artacak gibi görünüyor. Bakalım bu yasaklar nasıl bir sonuç verecek ve oyunun oynanması tamamen engellenebilecek mi?

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar