Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon Go Hakkında İpuçları, Bilmedikleriniz

/
/
/
716 Views

Dünyayı kasıp kavuran son zamanların en iyi oyunu olan Pokemon Go oyunu için ülkemizde de binlerce kişiyi sokaklara dökerek park park, cami cami dolaştıran Pokemon Go çılgınlığı tüm hızıyla devam ederken, oyuncuların en merak ettiği konulardan biri Pokemon Go oynamanın ince ayrıntılarıdır. İşte bu konuda sizlere iyi haberlerimiz var..

Pokemon Go Uzmanı Mert Güleç ile söyleşimize göre kullanıcıların bilmediği bir çok ip ucunu sizlere bildireceğiz.

 1. Pikachu yakalamak isteyenler için öncelikli olarak sizlere verilen ilk 3 Pokemon’dan hiçbirini seçmemeniz gerekmektedir, daha sonra (kısa süre sonra ) karşınıza Pikachu çıkacak ve doğru tercihi yapacaksınız.
 2. Pokemon go oyun ekranında bulunan doğrusu sağ alt köşede bulunan ve belirli aralıklarla beliren pokemon göstergesi sayesinde yakınınızdaki pokemonlara olan uzaklığınızı görebilirsiniz.
 3. Pokemonları yakalamanız için poke toplarına ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın bu toplar sayesinde karşınıza çıkacak pokemonları yakalıyorsunuz, bu yüzden mutlaka pokestop noktarına uğrayarak çıkacak topları toplayın.
 4. Pokemon Go Pokestop noktaları ile poke toplarını her 5 dakikada bir yenileyeceği için mutlaka uğramanız gerekmektedir.
 5. Ekstra not olarak da pokestop noktalarında mutlaka pokemon etrafında çıkmaktadır.
 6. Pokemon ile karşı karşıya gelindiğinde özellikle yarasa pokemonu gibi hareketli pokemonlar’la karşılaştığınızda poke toplarınızı boşa çok atarsınız. Çünkü eğer kolay yöntemi bilmezseniz bu sizin zararına olur. İşte size pokemonları yakalamak için ip ucu olarak çıkan halkayı yakaladıktan sonra basılı tutun topa ve halkanın küçülmesinmi bekleyin. Ve halka küçüldüğünde atış yapın ve yakalayın. Yeşil halka kolay, sarı halka orta, kırmızı halka ise zor pokemonlarda ortaya çıkmaktadır.
 7. Bazı pokemonlar özelliğine nedeniyle gündüz çıkmakta bazıları ise gece vaktinde çıkabilmektedir. Bu yüzden gece ve gündüz farklı saat dilimlerinde pokemon yakalamaya çıkmanız gerekir.
 8. Bir bölgede bulunan pokemonu 2 farklı kişi yakalayabilir fakat bir üçüncü kişi yakalayamaz.
 9. Pokestop bölgeleri pokemon yuvalarıdır bu yüzden buraları mutlaka uğramanız gerekir fakat zor ve iyi pokemonlar için mutlaka ara sokaklarda gezmeniz gerekir.
 10. Daha önce yakalamış olduğunuz aynı pokemonu tekrar yakalayarak o pokemonun evrim geçirmesine yardımcı olun. Daha önce yakaladım diye es geçmeyiniz.
 11. Pokemon go ekran açık olmadığı sürece çalışmadığını unutmayınız fakat arka planda açık olduğu için sizin şarjınızı çabucak bitirecektir. Bu yüzden oynamadığınızda uygulamayı kapatın veya daha önce sizler için yazdığımız Pokemon Go Şarj Sorunu Çözümü adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Linkedin
 • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar