Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon Go Oynarken Tehlikelere Dikkat!

/
/
/
1177 Views

Pokemon Go Oynarken Tehlikelere Dikkat!

Pokemon Go şüphesiz bu zamana kadar kısa sürede en çok ilgiyi görmüş ve indirilme rekorları kırmış oyunlar arasında. Henüz Türkiye’de indirilme imkânı bulunmasa ve Apple mağazalarında çıkmamış olsa bile dünyada bulduğu kullanıcı sayısı takdire şayan derecede diyebiliriz.

Kısa süre içinde oldukça popüler hale gelmiş olan Pokemon Go oyunu aslında sanalı ve gerçekliği çok iyi izole ederek kullanıcı karşısına çıkartılmış. İnsanların iki dünyayı bir arada yaşayarak oyunu oynaması ise oyunu daha da ilgi çekici hale getirmiş. Ancak Pokemon Go oynarken dünyada yaşanan olayların gittikçe olumsuz yönde seyretmesi ise oyunun yol açtığı tehlikelerin daha da altının çizilmesi gerektiğini gösteriyor.

Pokemon Go oynarken öncelikle telefona bakarak uzun arayışlara girmemeye ve kilometrelerce ilerlememeye dikkat edilmesi gerekiyor. Öyle ki telefonla harita üzerinden ilerlemeye çalışan birçok kullanıcı kazaya maruz kalmış durumda. Düşen ve sakatlanan kullanıcıların yanı sıra aynı zamanda trafik için de son derece riskli olan bu durum kullanıcıları için bir uyarı haline getirilebilir.

Çünkü son zamanların en çok indirilen oyunu Pokemon Go gerçeklikle bağlantıyı keserek sanal harita üzerinden hareket etmeye teşvik eder hale geldi. Bunun yanı sıra pokemon avında aynı pokemon topu için insanların kavga ettiği haberi de hızla artan haberler arasında.

Dünyanın birçok yerinde pokemon topu için kilometrelerce yol giden insanların aynı mekânda denk gelmeleri karşısında tartıştıkları ve hatta ciddi derecede büyük kavgalara karıştıkları durumu da göz ardı edilmeyerek oyunun gerçekliği çiğnememesi hedefleniyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

2 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar