Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon Go Oyunu Nedir, Nasıl Oynanır?

/
/
/
233 Views

Pokemon Go Oyunu Nedir, Nasıl Oynanır?

Son zamanlarda dünyanın en çok ilgi duyduğu ve telefonlarında en çok aramaya başladığı oyun olan Pokemon Go 2000’li yılların efsanesi olan Pokemon çılgınlığını yeniden gündeme getirmiş durumda.

Pokemon Go, sanal ortamı ve gerçekliği birebir buluşturan ve bu sayede kullanıcıların oldukça fazla ilgisini toplayan bir “pokemon yakalama” amaçlı oyundur. Ancak bunu yaparken yalnızca telefonları kullanmak değil aynı zamanda gerçekte de oldukça fazla hareket etmek gerekiyor.

İşte tam da bu noktada gerçekliği sanal ortama taşıdığı ve gerçekte de insanları harekete geçirdiği için Pokemon Go Google’ın arama listelerinde baş sırayı çeken bir oyun haline gelmiş durumda. Oyunun ana işleyişi temel olarak şöyle: Akıllı telefonlarınıza Pokemon Go’yu indirdiğiniz andan itibaren telefonunuzda bulunduğunuz konuma en yakın pokemon toplarını gösteren bir harita karşınıza çıkıyor.

Oyun içerisinde pokemon toplarını yakalayabilmeniz içinse gerçekte hareket etmeniz ve haritada gösterilen konumlara gitmeniz gerekmekte. Pokemon topunun gösterildiği konuma vardığınızda ise telefonunuza tekrar geri dönerek birkaç küçük hamle ile oyun içerisinde o bölgedeki pokemon topunu yakalamış oluyorsunuz.

722 farklı Pokemon karakterini bünyesinde barındıran ve gerçeklikle sanalı iç içe geçiren Pokemon Go popülerliğini korumaya devam ediyor. Oyunun daha Apple mağazalarında satışa sunulmamış olmasına rağmen Google Play Store’da en çok indirilen oyunların başını çekmesiyle bu gidişle popülerliğini her geçen gün daha da arttıracak gibi gözüküyor.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar