Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Pokemon Go / Pokemon GO Sonunda Anavatanında!

Pokemon GO Sonunda Anavatanında!

Pokemon GO Sonunda Anavatanında!

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan Pokemon GO oyunu, 6 Temmuz’da Nintendo tarafından piyasaya sürülmüştü. Öncelikle ABD, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde çıkan oyun sonraki günlerde 35 ülkede resmi olarak sunulmuştu. Oyunun anavatanı olan Japonya’da ise yaşanan gecikme şaşkınlık yaratmıştı.

Sponsorluk Anlaşmazlığı Neden Oldu!

Pokemon’un anavatanı olan Japonya’da Pokemon GO oyununun resmi olarak sunulmasında yaşanan gecikme, sponsorluk anlaşmazlığından kaynaklandı. Büyük tepkilere neden olan bu anlaşmazlık aşıldıktan sonra ülkede resmi olarak sunulan oyun, çok kısa sürede büyük bir taleple karşılaştı.

Japonya’da oyunu hemen yükleyip oynayan kullanıcılar bundan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler. Özellikle ülkede bilmedikleri yerleri gezdiklerine değinen kullanıcılar, oyun sayesinde sosyal olarak daha rahat hissettiklerini de dile getirdiler. Oyun, çeşitli alanlara yönlendirdiği için kullanıcılara yürüme ve bununla da spor yapma imkanı sunuyor.

Önemli Rakamlar!

Pokemon GO oyunu piyasaya sürüldükten sonra adeta fenomen haline geldi. Her ne kadar bazı ülkelerde aksaklıklar yaşansa da müthiş bir ekonominin ortaya çıkmasını sağlayan oyun, Nintendo firmasını da atağa kaldırmış oldu. Son gelen rakamlar firmanın toplam değerinin Sony’i geçtiğine işaret ediyor.

Pokemon GO oyunu ülkemizde henüz resmi olarak sunulmadı ancak bazı indirme yöneticileri aracılığıyla oyunu indirerek oynayan birçok kullanıcı bulunuyor. Bakalım bu heyecan dolu oyun ülkemizde ne zaman resmi olarak sunulacak ve bu heyecan başlayacak?

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Mourinho’dan Pokemon GO Yasağı!

Mourinho’dan Pokemon GO Yasağı! Sezon başında İngiltere’nin Manchester United takımının başına geçen başarılı teknik adam …

Bir Yorum

  1. Japonlar çok disiplinli ve kültürlü bir millet çok merak ettiğim bir şey var, acaba pokemon go çıkgınlığına kapılıp izinsiz neler yapa bilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir