Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon Go Virüsü Yalanı

/
/
/
1122 Views

6 temmuzda tüm dünyayı kasıp kavuran sanal gerçeklik oyunu hakkında ortaya çıkan ve hemen hemen bütün haber sitelerinde ve tv haberlerinde felanca virüs bütün bilgilerinizi ele geçirebilir vs diye haberler yapılması üzerine siz değerli Pokemon Go Oyunu sever dostlarımıza bir kaç bilgilendirme aktaralım dedik.

Bu durum öyle bir şeydir ki piyasada bulunan ve popüler olsun olmasın bütün android veya ios uygulamalar hemen hemen bütün bilgilerinize izin istemektedir. Bu durumda o uygulama yazıcıları istediklerinde sizlerin bütün bilgilerinizi ele geçirebilir. Veya o oyun veya uygulama yazıcısı bunu yapmasa bile onlarda bulunan yazılım açıklığını iyi değerlendiren hackerler tarafından siz isteseniz de istemezsenizde bilgileriniz çalarlar.

Uyarı:

Siz yine de bilmediğiniz hiç bir uygulamayı indirmeyin. Ya da son derece güvenlikli olan ios ve android mağazaları harici apk dosyası olarak bilgiler indirmeyin. Unutmayın ki en zor açıklığı bile görebilen yetenekli hackerler mevcuttur.

Durum bu iken sağda solda çıkan yok pokemon go virüsü, pokemon go ile gelecek zararlar, pokemon go bilgileri çalıyormuş, pokemon go oyunu zararlı, pokemon go oyunu bilgilerinizi çalıyor, pokemon go hesaplarınızı ele geçiriyor, pokemon go maillerinizi okuyor gibi yüzlerce haber dolaşmakta. Bu tip uydurulan ve sadece haber yapmak için felanca siber uzmanı trojen buldu, şunu buldu bunu buldu diye haberler yapılıyor.

Gelin olaya farklı bakışla bakalım. Bilgisayarınızdan onlarca önemli belge ve bilgi geçişi olmakta. Bu önemli bilgileriniz en ufak bir bilgisayar uygulaması ile ele geçirebileceği gibi oynadığınız interaktif oyun ile bile sizlerin ağ üzerinden bilgilerinize ulaşabilir, kamera görüntünüzü kullanır ve konuşmalarınıza bile ulaşabilirler.

Pokemon go gibi diğer bütün uygulamaları yüklerken sadece bilmediğiniz rastgele uygulamaları indirerek kendinizi riske atmayın indireceğiniz uygulamanın emin olduğunuz üreticinin sunduğu uygulamaları yüklemeyi unutmayın.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar