Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Pokemon Go’ya İlk Reklam Geldi

/
/
/
442 Views

Dünyayı kasıp kavuran son zamanların en iyi oyunu olan Pokemon Go adlı sanal oyuna ilk reklamı yiyecek sektörünün devlerinden olan McDonald’s şirketinden almıştır.

McDonald’s İlk Reklam Veren Oldu

Bir çok farklı alanda faaliyet gösteren dünya çapında oyunların olmasına rağmen bu oyunun farklı tarafı sanal gerçeklik olarak ortaya çıkmış ilk oyun oluşu ve dünya da en çok kazandıran ve oynanan oyunu olması hasebiyle ilk reklam veren olarak McDonald’s hem adını tarihe yazdırmış hem de marka bilinirliğini artırmışdır.

Durumun ilk anlarında 3, 5 farklı ülkede piyasaya çıkan ve geçtiğimiz 22 Temmuz’da ilk defa Japonya’da piyasaya sürülem Pokemon Go oyununun neden bu kadar geç bir şekilde oyunun ilk çıktığı ülke olarak Japonya’da geç çıktığı sorulur oldu. Buna da baktığınızda cevaben oyunun bu kadar geç bir şekilde ülkesinde ortaya çıkışını promosyon hazırlığı yaptığı için olduğu görülmektedir.

Avustralya’dan ABD’ye ve Avrupa’ya kadar uygulama piyasasını kırıp geçen oyunun bu promosyon çerçevesinde iki firma açısından da kazançlı çıkacağı görülmekte. Bunun bir çok katkısı olacağı biraz google ‘de araştırma yaptığınızda görebilirsiniz. Çünkü oyunu oynayan genç kesimin çokluğu McDonald’s markasının bilinirliğini ve sunduğu reklamları daha çok genç nufusa göstermesi nedeniyle güzel bir yatırım yaptığı ortadadır. Fast food markası olan McDonald’s, şubelerini ‘GYM’ (oyunda korunması gereken kale) olarak oyuna ekleterek oyuncuların McDonald’s’lara daha çok gelmesini sağlayacaktır..

Reklam için ise bütün Japonların telefonları ile restaurantlara akın etmesini sağlamaları amacıyla da 22 Temmuz’da piyasaya çıkartarak akıllıca zamanlama yaptıkları ortadadır. Bu konuda firma yöneticileri tarafından sadece vatandaşların yemek yiyen müşterileri rahatsız etmemeleri noktasında uyarılarda bulunarak kapılarının her zaman açık olduğunu söylediler.

Peki bu yatırımla fast food zinciri ne kazandığının ekonomik boyunu bir rakamla açıklarsak McDonald’s Japonya’daki hisseleri bir günde yüzde 4,2 yükselttiği gerçeğidir.

Sonuç olarak daha bir çok büyük oyun tutkunlarının olduğu ülkelerde piyasaya çıkmayan pokemon go oyununa yatırım yapacaklar bir çok kazanç sağlayacaklarını söyleyelim. Para kazanmak isteyen yatırımcılar için bir fırsat olarak görülmektedir.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar