Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Pokemon Go Türkiye

Pokemon Go, Pokemon Go Apk, Pokemon Go İndir, Pokemon Go Türkiye, Pokemon Go Haberleri

img

Suriyeli Çocukların Pokemonlu Mesajı

/
/
/
486 Views

Suriyeli Çocukların Pokemonlu Mesajı!

Suriye’de iç savaş hız kesmeden devam ediyor. Rejim yanlıları ile karşıtları arasındaki mücadelede onbinlerce kişi hayatını kaybetti. Ülkemiz başta olmak üzere milyonlarca Suriyeli birçok ülkeye kaçmış durumda. Suriye’de kalan çocuklar ise, son dönemlerde fırtına gibi esen Pokemon oyunu ile tüm dünyaya mesaj veriyorlar.

Buradayım Gelin Kurtarın!

Suriye’de savaşın ortasında kalan ve korku içinde hayatını sürdüren çocuklar üzerinde Pokemon GO karakterleri bulunan fotoğrafların altına mesajlar yazan çocuklar, bu vahşete sessiz kalan toplumlara önemli bir mesaj gönderiyor. Pokemon karakterlerinin bulunduğu kağıtlara ‘Buradayım, gelin ve kurtarın beni’ yazan çocukların bu mesajı büyük ses getirdi.

Pokemon GO kahramanlarının resimlerinin bulunduğu kağıtlara konum bilgilerini de yazan çocuklar, kurtarılma umuduyla başlatılan bu kampanyada yer aldılar. Bu şekilde milyonlarca kişinin oynadığı oyunla çok ciddi bir mesaj göndermiş oldular.

RFS Başlattı!

Büyük ses getiren bu kampanya, Revolutionary Forces of Syria Media Office (RFS) yani Suriye Devrimci Güçler Medya Merkezi tarafından başlatıldı. Yetkililer özellikle kuşatılmış bölgedeki çocukların durumuna dikkat çekmek için bu önemli kampanyayı başlattıklarını bildiriyorlar.

Suriye’de yaşanan drama dikkat çekmek için başlatılan kampanya sosyal medyada önemli bir yankı uyandırdı. Pokemonları yakalamak için ortaya çıkarılan efsane çizgi filmin oyunu olan Pokemon GO çok kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi. Bu popüler oyun böylece önemli bir mesaja aracılık etmiş oldu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar